Korona Europy, Klub Zdobywców Korony Europy, książeczka Korona Europy, odznaka Korona Europy, Polska turystyka, GOPR, PTTK, PTT, idę w góry... , strona dla pasjonatów gór, cieszyć się życiem

© Copyright Klub Zdobywców Korony Europy & CS & RK 2020-22 - All Rights Reserved

Książeczka "Korona Alp"

Korona Alp - okładka

Opis

Książeczka zawiera dwa projekty do wyboru, oba związane z łańcuchem Alp, przeznaczone zarówno dla osób dopiero planujących wędrowanie i zdobywanie szczytów jak i tych, którzy wiele podróży i wypraw mają już za sobą, zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów, którzy doświadczenie dopiero zdobywają...

To może być świetna pamiątka, forma zabawy, dodatkowa motywacja, a także dokumentacja dla zdobywców najwyż-szych szczytów Alp oraz - NOWOŚĆ - dla wędrujących malowniczymi szlakami wokół najpiękniejszych alpejskich szczytów (wykaz w Regulaminie).

Dla chętnych istnieje również możliwość zdobycia łącznie dziewięciu odznak
w dwóch różnych Koronach Alp
oraz wstąpienia do Klubu Zdobywców KORONY EUROPY.
Książeczkę można zamawiać pisząc na adres koronaeuropy@idewgory.pl lub telefonicznie +48 736 015 996, lub korzystając z formularza Zamówienie.
Zapraszamy!

Korona Alp - okładka tył

Okładka

  Okładka dwustronnie kolorowa,
z zewnątrz laminowana, o odpowiedniej sztywności.
Z przodu książeczki "Korona Alp" jest zdjęcie Grossglocknera oraz stylizowany napis z tytułem książeczki. Ostatnia strona to Zugspitze oraz wizualizacja 3 odznak:
małej złotej z Korony Alp I, brązowej Korony Alp II oraz klubowej KZKE.
Ponadto zamieszczono tzw. "koniczynę", która zawiera miniaturki kompletu czterech odznak, które będą ją tworzyły.
Wewnętrzna strona okładki to zdjęcie masywu Dachstein- jednego
z dziewięciu do obejścia na odznakę Korona Alp II
. Zawiera też hasło przewodnie Klubu Zdobywców Korony Europy:
"idę w góry...", dane kontaktowe oraz wizualizację innych książeczek KZKE.

Korona Alp - mapka

Zawartość

W książeczce zamieszczono przebieg
5 malowniczych, kultowych tras wokół wybitnych alpejskich szczytów. Są nimi: Mont Blanc, Matterhorn, Grossglockner, Triglav i Zugspitze.
Podano również długość trasy w km, sumę podejść, szacowany czas przejścia oraz proponowane punkty wyjściowe. Te trasy oraz kilka innych,
w tym trasy zaproponowane przez turystów, stanowią podstawę do zdobycia odznaki Korona Alp II.
Każdemu z 9 szczytów górskiej Korony Alp I poświęcona jest jedna strona z jego nazwą, wysokością, pasmem górskim, państwem (nazwa polska, oryginalna i angielska), w którym się znajduje i jego zarysem. Pozostałe miejsce można wykorzystać na wpisanie daty, trasy, notatek, wspomnień, umieszczenie zdjęcia zdobywcy oraz pieczątki ze szczytu lub okolicy.

Na uwagę zasługuje kartka ze schema-tyczną mapą położenia szczytów koronnych, która znajduje się w samym środku książeczki (łatwy dostęp).